Atraktívna poloha

Hotel je atraktívny aj vďaka polohe v turisticky najzaujímavejšej časti Topoľčianok, v prednej časti parku medzi nádherným zámkom a národným žrebčínom. Ranný beh alebo popoludňajšia prechádzka, park plný spievajúceho vtáctva, šumiacich stromov a zurčiacich potôčikov je balzamom na dušu. Anglický park má rozlohu 30,65ha a nachádza sa v ňom približne tristo druhov stromov z celého sveta, ako aj viacero historických stavieb a unikátny vodný systém z konca 19. storočia zásobujúci sieť jazierok a fontánok. Park má výnimočnú historickú a dendrologickú hodnotu a spadá pod viacero druhov pamiatkovej a prírodnej ochrany. Základy súčasného topoľčianskeho parku a súčasne aj jeho najväčší rozvoj sa spájajú s rodom Keglevich de Buzin, ktorý do Topoľčianok prišiel v 18. storočí. V neskoršom období patril rodu Habsburgovcov a od roku 1921 patrí pod správu Lesov Slovenskej republiky. Prechádzky v ňom mimoriadne obľuboval prvý československý prezident, Tomáš Garrigue Masaryk.
Toto živé parkové prostredie, ktoré nás obklopuje, podporujeme a snažíme sa v ňom pôsobiť citlivo a zodpovedne. Hradná stráž je jedným zo zakladajúcich členov občianskeho združenia Park Topoľčianky, ktoré od roku 2011 spolupracuje s Lesy SR, š.p. na čistení a zveľaďovaní parku. V dobrovoľníckych aktivitách občianskeho združenia sme aktívni a podporujeme ich od jeho vzniku.

Široké možnosti trávenia času

Využitím hotelových služieb v príjemnej reštaurácií, saunovom wellness alebo na bowlingu sa ešte len začína spoznávanie toho, čo ponúka okolie. Topoľčianky netreba hádam nikomu zvlášť predstavovať, jedná sa o turistické centrum okolitého regiónu, najmä vďaka sústredeniu viacerých silných atrakcií v malej obci. Hneď oproti hotelu sa nachádza národný žrebčín, ktorý od mája od októbra usporadúva celú plejádu dostihových podujatí s medzinárodnou účasťou, prehliadky a výlety na koči. Pri dlhších pobytoch za pekného počasia odporúčame návštevu aj niektorých z celkovo piatich chovných staníc žrebčína v okolí na bicykloch, ktoré si môžete požičať na recepcií. Cyklovýlety po okolí sú od jari do jesene silným turistickým lákadlom, tak ho neváhajte využiť. Topoľčianky sú už notoricky známe aj milovníkom vína, miestne vinárske závody sú producentom s celoslovenskou pôsobnosťou a v spolupráci s nimi ponúkame našim hosťom zaujímavé degustácie vín. Náboženská obec vníma Topoľčianky najmä cez každoročné púte a krásny kostol sv. Kataríny Alexandrijskej. Blízko Topoľčianok sa nachádza aj známa zubria obora s náučným chodníkom, kde môžete vidieť na vlastné oči tieto zvieratá, ktoré ešte pred pár desiatkami rokov čelili úplnému vyhubeniu.